اعتیاد به هرزه نگاری

thumb-اعتیاد-دانش-آموزان | روانشناسی دات کام
آیا فرزند شما دچار اعتیاد به کامپیوتر است؟
17 فروردین, 1394
روانشناسی دات کام | روانشناسی برای همه
پرسشنامه اعتیاد اینترنتی کیمبرلی یانگ
17 فروردین, 1394
اعتیاد به هرزه نگاری | روانشناسی دات کام

اعتیاد به هرزه نگاری | روانشناسی دات کام

اعتیاد به هرزه نگاری - اسلاید| روانشناسی دات کام

اعتیاد به هرزه نگاری – اسلاید| روانشناسی دات کام

روش‌های درمان اعتیاد به هرزه نگاری چگونه است؟

در صورتی که با مضرات اعتیاد به پورنوگرافی و به طور کلی منابع جنسی در بستر اینترنت اگاهی پیدا نموده‌اید زمان پیدا کردن راه حلی دائمی برای جلوگیری از آلودگی دوباره به این موارد است. در اولین قدم برای این موضوع، بهتر است که اطمینان خود را نسبت به مضرات این اعتیاد افزایش دهید. در قدم بعدی و پس از کسب اطمینان تصمیم گیری کنید. تصمیم گیری خود را باور کنید و اطمینان داشته باشید که در تصمیم خود جهت بهبود محکم و استوار هستید. به علاوه بهترین راه برای جدا شدن از اعتیاد، جدا شدن از بهانه‌ها و دور شدن از عواملی‌ست که شما را در اجرای تصمیم‌تان سست می‌کنند. حال برای تکمیل و کمک به اجرای تصمیماتی که اتخاذ نموده‌اید موارد زیر را رعایت نمایید:

* دسترسی را کاهش دهید- کامپیوتر خود را از محل اختفا و دور از دسترس فعلی به محلی پررفت و آمدی که دیگران بتوانند آن را ببیند منتقل کنید، دسترسی‌ به منابع جنسی را با کمک نرم‌افزارهایی که دسترسی به سایت‌ها را کاهش می‌دهد، کم کنید.

* با تحقیق ماهیت این ویدیوها را بیشتر بشناسید و واقع بینی خود را افزایش دهید: این منابع را تعدادی تصویر و ویدیو مجازی که افرادی مجازی در آن نقش دارند، ندانید. این موضوع یکی از مشکلات سست اندیشی در اجرای تصمیم به ترک اعتیاد است. در واقع بهترین راه برای جدا شدن از اعتیاد، جدا شدن از بهانه‌ها و دور شدن از عواملی‌ست که شما را در اجرای تصمیم‌تان سست می‌کنند.

* به افرادی که به آن‌ها اعتماد دارید اجازه دهید تا تاریخچه مرورگر شما و فعالیت‌های اینترنتی شما را پیگیری کنند

* با یکی از دوستانتان یا افرادی که با آن‌ها راحت‌تر هستید، در این مورد گفتگو کنید. کاملا شفاف و روشن از مشکلات و مسائل خود در این باره سخن بگویید و در جهت بازپروری خود با یکدیگر همکاری کنید.

* به روابط اجتماعی واقعی روی بیاورید

* فعالیت‌های اجتماعی، سرگرمی و ورزشی روزمره را افزایش دهید و از نشستن بی‌هدف پای اینترنت خودداری کنید.

 

سایت هنردرمانی
سایت هنردرمانی
تخصصی ترین سایت در زمینه روانشناسی ، هنردرمانی و شاخه های وایسته به آن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

كد امنيتي :به عدد وارد كنيد: